TAK TO SIĘ ZACZĘŁO...

Początek naszej historii ...
Pewnego popołudnia na basenie siedząc z Prezesem jednostki Mariuszem Krupą zrobiliśmy burzę mózgów. Padło bardzo dużo pomysłów do zrealizowania na przyszłość naszej jednostki. Jednym z nich okazał się być projekt „ PIES RATOWNIK”. Mieliśmy wcześniej okazję gościć u siebie psy z Grupy Ratowniczo Interwencyjnej z Psami WOPR Andrzeja Bełżyńskiego i podziwiać niesamowitego Landseera Acera i Nowofundlanda Gremlina.

Marta Stolarska "DOBRY PIES"

Nie było wówczas osoby, która odważyłaby się na taki odważny krok, albo inaczej – była, ale trzeba było przemyśleć wiele rzeczy, założyć w jakim kierunku ten projekt ma iść, znaleźć firmy, które nas wspomogą i zacząć promocję.
Ku naszemu zdziwieniu wiele osób okazało się być „ZA” :)

Znaleźliśmy wspaniałych weterynarzy, którzy bez zastanowienia wyrazili chęć wzięcia udziału w tym projekcie, a to bardzo ważne, aby pies pracujący był prowadzony „właściwymi rękami”, firmę szkoleniową, która pokazała nam jak prowadzić psa i najważniejsze znaleźliśmy organizację, która pomogła nam uzyskać środki na zrealizowanie w fazie początkowej tego zadania :) 

Gabinet weterynaryjny OLWET

Tym sposobem zaczęły się poszukiwania odpowiedniego szczeniaka. Zakup psa sfinansowano w ramach Programu „Działaj Lokalnie VII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Pokolenia ze środków Banku Spółdzielczego w Tczewie.
Wówczas znaleźliśmy hodowlę w Mysłowicach Aresibo, która miała odpowiedniego dla nas malucha. Kamila – przyszły przewodnik psa – zorganizowała wyjazd po futrzaka. Od tamtej pory tj. 17.07. 2011 stali się nierozłącznym duetem ratownik+pies.
Kiedy pojawił się pies skradł serca wielu ratownikom i od tamtej pory jest maskotką naszej jednostki. 
Kamila zaczęła intensywną pracę nad maluchem, który nie za bardzo lubił wchodzić do wody. Zaraz po przyjeździe udali się na pierwszy wspólny sezon w Dębkach, gdzie szybko przyzwyczaiła go do wody :) 
Efekty jej pracy były zauważalne, bo w niecały rok po przyjeździe Bart zaliczył I egzamin na Psa Stażystę z oceną doskonałą na 96% i tym samym został członkiem Grupy Ratowniczo Interwencyjnej z Psami WOPR. Rok później tj. 15.08.2013 przystąpił do egzaminu na II stopień Młodszego Psa Wspomagającego Ratownika i III stopień Psa wspomagającego Ratownika, w towarzystwie dwóch Nowofundlandów Nigro- z Dąbrowy Górniczej i Toro, również z tej samej sekcji.
W dniu 14.09.2013 roku w Dąbrowie Górniczej na akwenie Pogoria III wywalczył tytuł Vice Mistrza Polski Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie jako 2 letni Landseer.

Tytuł Mistrza Polski Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie otrzymał Czarny Bez Moje Słoneczko-Nigro Dąbrowa Górnicza- przewodnik Anna Habrajska-Wackermann
I Vice Mistrz Polski Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie W-Bart z Aresibo-Bart Tczewskie WOPR- przewodnik Kamila Ormianin
II Vice Mistrz Polski Psów Ratowniczych i Pracujących w Wodzie Agano Książę Randia Polonia-Toro Dąbrowa Górnicza - przewodnik Katarzyna Kowalska

"Czy jest przyjaciel równy mu - co ścieżkę wskaże ci - Uczciwe serce, wierny druh - duch wielki w oczach lśni

Artysta w pracy - w sportach mistrz - rodziny i stad stróż - Faworyt królów - pieszczoch dam - to przecież pies i już!

choć ciałem raczej mały - to podbił on świat cały świat...."

Kreator stron - łatwe tworzenie stron WWW